OKUCIA DO MEBLI - JAK WPŁYWAJĄ NA KOMFORT UŻYTKOWANIA MEBLI?

Skoro ustaliliśmy już, jaki styl i materiały zagoszczą w naszej kuchni pora skupić się na jej sprawnej organizacji. Nie będzie to możliwe bez wysokiej jakości okuć kuchennych. Co nam po drewnianych frontach jeśli zawiasy nie będą w stanie utrzymać ich ciężaru?

 

Dlaczego wysokiej jakości okucia są tak ważne?

Zawiasy i prowadnice do szuflad to podstawowe elementy okuć kuchennych. Jeśli nie będą spełniać podstawowych standardów, korzystanie z szafek stanie się koszmarem. Niedomykające się drzwiczki, szuflady wypadające z prowadnic – chyba nikt nie życzyłby sobie takich sytuacji w swojej kuchni.  Jeśli gotowanie ma sprawiać przyjemność meble nie mogą narażać nas na przykre niespodzianki. Producenci wysokiej klasy nie dość, że nie pozwalają sobie na tego rodzaju wpadki proponują nam systemy okuć, które znacznie ułatwiają pracę w kuchni. Oto kilka z ich podstawowych elementów:

  • Hamulce spowalniające

Wyobraźmy sobie, że właśnie przygotowujesz sobie śniadanie. Spóźnienie masz już niemal gwarantowane, więc starasz się coś przygotować tak szybko, jak to tylko możliwe. Nieumyślnie trzaskasz jednymi drzwiczkami, później scenariusz powtarza się jeszcze kilkakrotnie. Tym sposobem nasz przygotowywany naprędce posiłek stawia na nogi wszystkich domowników. Hamulce spowalniające skutecznie zapobiegają takim sytuacjom. Szafki i szuflady zamykają się bezgłośnie. Zyskują na tym zarówno fronty i zawiasy, które nie są już narażone na tak silne wstrząsy, jak i nasze uszy.

  • Szuflady z pełnym wysuwem

Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś gorączkowo szukać czegoś na dnie szuflady. Dzięki nowoczesnym prowadnicom szuflady kuchenne wysuwają się w całości, by wszystkie znajdujące się w nich przedmioty były widoczne. To znacznie ułatwia organizację w kuchni.

  • Systemy bezuchwytowe

Kuchnie nowoczesne coraz częściej są pozbawione tradycyjnych uchwytów. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym technologicznie systemom, które uaktywniają się, gdy delikatnie naciśniemy na front. Rozwiązanie warto wziąć pod uwagę jeśli marzy nam się minimalistyczna kuchnia w modernistycznym stylu.

  • Szuflady i szafki narożne

Projektując meble na wymiar staramy się maksymalnie wykorzystać zastaną przestrzeń. Co z  narożnikami? Najczęściej proponowanym przez nas rozwiązaniem są systemy szafek i szuflad narożnych. Dzięki nowoczesnym mechanizmom (np. Półki Le Mans, Magic Corner), które można zmontować w szafkach, znalezienie przedmiotu umieszczonego w głębi szafki nie jest już problemem.

  • Podnośniki do szafek górnych

Podnośniki najczęściej stosowane były do szafek z mikrofalą, po otworzeniu frontu z podnosnikiem równoległym (np. Aventos Blum) był nieograniczony dostęp do sprzętu. Teraz w większości projektów podnośniki zastepują tradycyjne zawiasy, a szafki stają się uchylnymi. Użytkownicy cenią je za możliwość pełnego wglądu w szafkę kuchenną.

 

 

NASZA RADA

Nowoczesne okucia znacznie usprawniają pracę w kuchni pod warunkiem, że są dobrze przemyślane. Przed zamówieniem projektu zastanów się więc dokładnie czego oczekujesz od nowych mebli. Szuflada dostosowana do przechowywania naczyń, organizer na przyprawy, sortowniki do śmieci – to wszystko może znaleźć się w twojej kuchni jeśli wcześniej jasno określisz swoje potrzeby. 

` ]]
Top