Kuchnie w stylu skandynawskim

Jasne, rozświetlone, funkcjonalne i przestrzenne wnętrze – tak można w skrócie opisać pomieszczenie urządzone w stylu skandynawskim. Cechuje je połączenie jasnych barw – najczęściej bieli oraz drewnianych elementów. Pomimo zastosowania prostych form i bieli, kuchnia skandynawska sprawia wrażenie przytulnej.

Ściany
Ściany w kuchniach skandynawskich pomalowane są na jednolity, jasny kolor, tak by wnętrze wydawało się optycznie większe. Mogą być także wyłożone płytkami. Zarówno w przypadku farb jak i płytek najczęściej wybierany jest kolor biały ze względu na swoje właściwości odbijania światła.

Meble
Meble, podobnie jak całe wnętrze cechuje prostota. Wykonane są one najczęściej z drewna i pomalowane na biało, tak by odpowiednio komponując się ze ścianami, powiększyć optycznie przestrzeń. Blat kuchenny jest także drewniany i pomalowany na biało lub pozostawiony w swoim naturalnym kolorze. Istnieje także możliwość zamontowania blatu wykonanego z kamienia, który jest wyjątkowo trwały i idealnie komponuje się z białymi meblami.
Nowoczesne meble kuchenne w stylu skandynawskim mogą być wykonane także z płyt meblowych, lakierowanych, foliowanych czy laminowanych, przy czym wciąż zachowują swój surowy wygląd i minimalistyczną formę.

Tkaniny
Ze względu na to, że w kuchni skandynawskiej ma być jak najwięcej światła, często zasłony czy rolety pełnią jedynie funkcję dekoracyjną. Wykonane są z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy len i także występują w jasnych kolorach, które rozświetlą pomieszczenie.

 

` ]]
Top