Kuchnie nowoczesne

Obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych aranżacji kuchni na rzecz tych bardziej nowoczesnych. Drewniane powierzchnie ustępują miejsca połyskującym płytom MDF, a dodatki i ornamenty takie jak listwy ozdobne, gzymsy czy sztukaterie zostają wyeliminowane. Wnętrze charakteryzuje duża przestrzeń, prostota i funkcjonalność. Duże znaczenie odgrywa też kolorystyka, rodzaj i faktura ścian, a także materiał z jakiego wykonana jest podłoga. Wszystkie te elementy sprawiają, że kuchnię w stylu nowoczesnym można rozpoznać od razu.

Znakiem rozpoznawczym każdej nowoczesnej kuchni jest minimalizm. Zgodnie z tą zasadą, „mniej znaczy więcej”. W praktyce oznacza to wyeliminowanie wszystkich zbędnych elementów i zostawienie tylko tego co jest naprawdę potrzebne. Reguła ta odnosi się do ornamentów, akcesoriów, kolorów, a także wykorzystanych materiałów.

Dowiedz się jakie cechy są charakterystyczne dla nowoczesnych kuchni i już dziś postaw na wnętrze, które spełnia kryteria najnowszych trendów we wzornictwie.

 

1.       Fronty szafek 

W przeciwieństwie do zdobionych frontów szafek w kuchniach tradycyjnych, fronty szafek w kuchniach nowoczesnych są gładkie, często polerowane na wysoki połysk, wykonane z płyty MDF lub forniru. Posiadają proste uchwyty lub stosuje się w nich system bezuchwytowy np. Tip-On firmy Blum, który można zamontować zarówno w szafkach jak i szufladach. System bezuchwytowy może być też zastąpiony frontami z frezowaną krawędzią.

2.       Akcesoria i dodatki

W każdej nowoczesnej kuchni, ilość akcesoriów i dodatków powinna być ograniczona do minimum. Wybieramy tylko to co jest niezbędne podczas wykonywania codziennych prac.

3.       Ład i harmonia

We wszystkich minimalistycznych kuchniach panuje ład i porządek. Każdy przedmiot ma swoje miejsce, co nie tylko daje wrażenie ogólnej harmonii, ale także sprawia, że przygotowanie posiłków przebiega sprawnie i bezproblemowo. 

4.       Funkcjonalność

Nowoczesna kuchnia to także taka, w której wszystko jest zawsze pod ręką. Z tego powodu rozmieszczenie mebli jest zawsze dokładnie przemyślane pod kątem ich praktycznego wykorzystania.

` ]]
Top