Jaki styl wybrać do wymarzonej kuchni?

Kuchnie tradycyjne

Jeśli jesteś zwolennikiem klasyki i nie lubisz eksperymentować, a jednocześnie pragniesz by Twoja kuchnia miała swój własny, wyjątkowy klimat, najlepszym rozwiązaniem będą tradycyjne meble kuchenne. W tego typu kuchni nie znajdziesz blachy ani mebli o wysokim połysku za to stylowe fronty i masywne blaty, które nawiązują do kuchni w ekskluzywnych rezydencjach i nadadzą pomieszczeniu unikalny charakter. W kuchni tradycyjnej proponujemy fronty drewniane frezowane lub tańszy materiał mdf również frezowany lakierowany na kolory matowe. Kuchnia na wymiar może być bogata w pilastry, półki na wino, przy tym nie stracić swojej funkcjonalności. Klasyczny gzyms zwieńczający szafki górne sprawi, że meble kuchenne nabiorą elegancji.

 

Kuchnie nowoczesne

Kochasz minimalizm i interesujesz się najnowszymi trendami w designie? Jeśli tak to najlepsza dla Ciebie będzie kuchnia nowoczesna. Taki styl świetnie sprawdzi się w ekskluzywnych apartamentach oraz mieszkaniach, także w tych mniejszych ze względu na ograniczenie ilości mebli i dodatków do minimum. Fronty stosowane w kuchniach nowoczesnych są gładkie i najczęściej błyszczące. Proponowany materiał na fronty szafek to mdf lakierowany o wysokim połysku w różnych kolorach. W ostatnich latach kuchnie nowoczesne cieszą się dużym powodzeniem zarówno z powodów praktycznych jak i ekonomicznych.

 

Kuchnie loftowe

W dzisiejszych czasach lofty stają się coraz bardziej popularne, podobnie jak meble, które inspirowane są właśnie stylem industrialnym. Jeśli lubisz eksperymentować i nie straszne Ci surowe, przestrzenne wnętrza, wybierz kuchnię w stylu loftowym. Z pewnością zwróci uwagę wszystkich gości. Do tego stylu najlepiej pasować będą nietypowe meble wykonane ze stali czy drewna. Popularnym materiałem na fronty lub blaty do kuchni w stylu loftowym jest także beton, który swoją strukturą nadaje kuchni niepowtarzalny charakter. Meble kuchenne w tym stylu muszą mieć elementy z materiałów strukturalnych np. surowe drewno bogate w sęki i pęknięcia.

 

Kuchnie prowansalskie

Jesteś romantyczką? Chcesz by Twoja kuchnia każdego urzekała swoim urokiem? Wybierz styl prowansalski! Kuchnie w tym stylu są ciepłe, delikatne i kobiece, a swoim wyglądem nawiązują do malowniczego południa Francji. Do stworzenia mebli kuchennych świetnie sprawdzą się tu materiały takie jak drewno czy fornir – w jasnych odcieniach, przecierane. Można je także ozdobić motywami kwiatowymi. Charakterystyczne dla tego stylu są fronty szafek, które są przeszklone i koniecznie ze szprosami, półki otwarte z tralkami oraz gzymsy.

 

Kuchnie skandynawskie

W kuchniach skandynawskich nacisk położony jest na prostotę. Obecnie jest to jeden z najczęściej wybieranych stylów, ponieważ świetnie sprawdza się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. W tego typu kuchniach najczęściej wykorzystuje się materiały takie jak drewno, kamień czy szkło oraz tkaniny lniane i bawełniane. Meble kuchenne w tym stylu mogą mieć gładki front lub tzw ramiak z płyciną, ale bez żadnych frezowań. Kolory kuchni skanynawskiej to przeważnie biel, szarości lub szarość delikatnie przełamana kolorem niebieskim.

 

Kuchnie rustykalne

Kuchnie rustykalne można porównać do tradycyjnych, babcinych kuchni. Występują w nich murki oraz proste drewniane meble. Cechą charakterystyczną tego stylu są występujące wszędzie koronki – jako obrusy, firanki czy serwetki. Meble kuchenne w stylu rustykalnym są głównie z frontami drewnianymi, najczęściej w kolorach ciemniejszych np. orzechowym, mahoniowym, czereśniowym, zaś uchwyty mają elementy ceramiczne.

 

Kuchnie w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny przestał być już tylko domeną domków w nadmorskich kurortach. Teraz kuchnie urządzone w tym stylu można znaleźć także w miastach. Jeśli marzy Ci się kuchnia w tym stylu Twoje meble kuchenne powinny nawiązywać do różnych odcieni błękitu, turkusu, szarości i bieli. Obowiązkowe będą też charakterystyczne dodatki nawiązujące np. do łodzi żaglowych, zwierząt żyjących w wodzie czy też kotwic.

 

Kuchnie barokowe

Kuchnie wyróżniające się charakterystycznymi dla epoki baroku ornamentami i przepychem to świetna alternatywa dla wszystkich tych do których nie przemawia styl minimalistyczny. Meble kuchenne są tu bardzo stylowe i  cechują się przede wszystkim „pałacowymi” ornamentami, najczęściej w odcieniu złota czy srebra. Do tego typu aranżacji pasują także kryształowe żyrandole.

 

Bez względu na to jaki styl kuchni wolisz, skontaktuj się z nami! Pomożemy stworzyć  Ci aranżację kuchenną o której marzysz!

` ]]
Top